Havel předal Dalajlámovi poděkování od Brontosaurů

Vložil/a brechacik, 13.12.2011 - 13:58

Datum vydání: 
10.12.2011

U příležitosti návštěvy 14. Dalajlámy v České Republice, předal Václav Havel děkovný dopis od Hnutí Brontosaurus Jeho svatosti Dalajlámovi za jeho podporu rozvoje školy ve vesnici Mulbekh, na kterém spolupracuje Hnutí Brontosaurus společně s komunitou vesnice Mulbekh. O této události byla odvysílána reportáž v hlavních zprávách České televize, na kterou se můžete podívat na tomto videu:

Reportáž:

Od roku 2008 pomáhají brněnští Brontosauři s rozvojem školy ležící ve vesnici Mulbekh v severní Indii. Pravidelně tam jezdí čeští dobrovolníci učit děti nebo školit učitele, odborně asistovat při zpracování plánů rozvoje školy (stavební, akademický, právní struktury atd.). Díky charitativním akcím v Česku přispěli Brontosauři 1 milion korun na stavbu nového školního internátu.

Na podzim roku 2010 navštívil školu 14. Dalajláma a na začátku léta 2011 si pozval zástupce komunity v Mulbekhu a Brontosaury na audienci do paláce jeho exilové vlády v Dharamsale. „Dalajlámovi jsme představili současnost a plány rozvoje školy v Mulbehu a on se rozhodl projekt podpořit darem 550 tisíc korun ročně“ říká koordinátor projektu Brontosauři v Himálajích Ing. Jiří Sázel.

„Je to pro nás velká čest získat podporu přímo od našeho největšího duchovního vůdce; myslím, že můžu mluvit za všechny z naší vesnice“ zhodnotil své dojmy ředitel školy v Mulbekhu Tsewang Norboo. „Peníze využijeme v průběhu dalších let na platy a školení učitelů, na dostavbu internátu a taky na stavbu nových tříd prvního stupně.“

„Cely novy kampus skoly je zalozen na pasivni solarni energii a kombinaci moderniho 'zapadniho' a tradicniho Ladackeho stavitelstvi vyuzivajici lokalni materialy.“ Říká Ing. Martin Knap Ph.D. architekt školního rozvoje. „Stavajici budovy jsou v zime velice chladne a proto vyuka probiha prevazne venku, kde teplota na slunci dosahuje alespon 10 stupnu. Nove budovy jsou proto vytapeny na principu akumulace solarni energie do hlinenych sten budov, kdy potom teplota interieru dosahuje okolo 15-17 stupnu celsia, pri venkovni teplote okolo -30 stupnu. V současné době chodí do školy 150 dětí. Po vybudování nových školních prostor poskytne škola vzdělání 400 dětem z celého údolí řeky Wakha“ dodává.

„Vzpomínám, jak jsme před 3 a půl lety jeli do Mulbekhu, nevěděli pořádně kde vystoupit, kde hledat školu, v Čechách asi nikdo o tomto místě ani nevěděl... a dnes zpráva v Událostech jak Havel předává Dalajlámovi poděkování...to bych si nikdy předtím nemyslela“ vzpomíná dobrovolnice Jarmila Krajčová za začátek spolupráce se školou v Mulbekhu.

Oficiální korespondence:

Děkovný dopis 14. Dalajlámovi od Hnutí Brontosaurus
Žádost o poděkování Jeho svatosti u příležitosti jeho návštěvy v Praze - adresovaná na kancelář Jeho svatosti.
Informování Jeho svatosti o finální podobě poděkování - adresovaná na kancelář Jeho svatosti.
Žádost o předání poděkování Jeho svatosti za podoporu rozvoje školy v Mulbekhu podaná na kancelář Václava Havla.

V čem spočívá pomoc Brontosaurů ve vesnici Mulbekh:

Brontosauři pomáhají obyvatelům vesnice Mulbekh s rozvojem jejich školy:

 • Stavíme internát - Společně s místními stavíme nový školní internát pro čtyřicet dětí, na který jsme přispěli 1 milion Kč a jsme jeho majoritní investoři.
 • Odborná asistence – čeští odborníci asistují škole při vytváření výukového plánu, školení učitelů, výkresové dokumentace a stavebních plánů, právní struktury atd.
 • Ekologický návrh – nové školní prostory jsme navrhli jako ekologické objekty postavené z lokálně dostupných materiálů, jejichž prostory budou vytápěny sluncem. Návrh vyhrál první cenu na mezinárodní konferenci doktorského studia Juniorstav v Brně.
 • Dobrovolnictví – čeští dobrovolníci jezdí do školy v Mulbekhu učit místní děti nebo pomoci na stavbě. Díky spolupráci s místními obyvateli vznikají nové mezilidské vazby a daří se bořit mýty a předsudky u obou národů.

Významný úspěch je, že rozvoj školy ve vesnici Mulbekh od léta 2011 začal podporovat i 14. Dalajláma. Na audienci v Indické Dharamsale přislíbil přispívat naší škole 550 tisíc Kč ročně a vydal oficiální výzvu ostatním sponzorům, aby se také zapojili.

V Čechách podporuje naši činnost herec Pavel Liška,  zpěvačka Lenka Dusilová zahrála na benefičním koncertu v květnu 2011 v Brně.

Brontosauři pomáhají k dobrému vzdělání v Malém Tibetu od roku 2006. Ve vesnici Mulbekh staví školu, na kterou přispěli v roce 2011 jeden milion Kč. Organizujeme dobrovolnickou pomoc na různá místa v Malém Tibetu, kde Češi působí jako učitelé nebo pomocníci na stavbě. Podílíme se na projektu propojení českých a himálajských škol přes webovou stránku s názvem La Ngonpo, podporovaném Evropskou unií.

Komentáře

689 comments posted
Obecnie transakcja zakupowa

Obecnie transakcja zakupowa Jest czynnością łatwiejszą niż kiedykolwiek wcześniej. Możliwość prowadzenia handlu przez internet poszerza horyzonty i pozwala na wykonywanie zagranicznych transakcji. Przesyłanie zakupionych przedmiotów do Rumunii to kolejny szczebel w ulepszaniu sklepu internetowego. Z naszymi możliwościami możesz bez kłopotu wprowadzić takie przesyłki do swojej oferty sklepu internetowego. Zobacz jakie to łatwe

Paczki do Rumunii

Nadawanie paczek kurierskich do Rumunii ulepsza prowadzenie sklepu internetowego. Proponujemy ogólnie dostępną pomoc w prowadzeniu sklepu internetowego z paczkami do Rumunii. Dzięki szerokiej wiedzy i ogromnemu doświadczeniu w codziennych obowiązkach potrafimy wspierać każdego, kto zdecyduje się i postawi na paczki kurierskie do Rumunii.

Nasza frima pomaga w odbieraniu nadań kurierskich, przyjęciu zwróconych przesyłek kurierskich, a także przyjmujemy zapłatę w rumuńskich stawkach. Z naszą pomocą w łatwy i szybki sposób poprowadzisz swój sklep w sieci i rozwiniesz swoją ofertę na światową skalę.

Zaufaj najlepszy i daj sobie pomóc. Udowodnimy Ci, że wysyłanie towarów poza granice może być szybsze niż to działające na terenie naszego Państwa Zostaliśmy stworzeni po to aby każdego dnia pomagać takim firmom jak Twoja. nie trać cennych godzin na znalezienie odpowiedniego kuriera zaufaj tym, na których możesz polegać.

Posted by Anonym on 15.01.2020 - 11:32
Do You Shop at Amazon.com?

Do You Shop at Amazon.com?

Get your $100 GiftCard Now!!!

https://iplogger.org/2j3xz5

Posted by Anonym on 11.01.2020 - 07:10
Hello! Allow me to introduce

Hello!
Allow me to introduce you my latest tech news
Get your latest news about various kinds of modern technology, such as:
+ mobile
+ web and internet
+ robotics
+ artificial intelligence
+ crypto currencies
https://tech725.github.io/

Posted by Anonym on 07.01.2020 - 03:33
W dzisiejszych czasach

W dzisiejszych czasach transakcja zakupowa Jest czynnością prostszą niż kiedykolwiek wcześniej. Sposobność prowadzenia sklepu przez internet otwiera granice i pozwala na wykonywanie działań na światową skalę. Paczki kurierskie do Rumunii to kolejny szczebel w ulepszaniu sklepu internetowego. Z naszymi możliwościami możesz łatwo i szybko wprowadzić takie przesyłki do swojej oferty sklepu internetowego. Zobacz jakie to szybkie

Nadawanie paczek kurierskich do Rumunii

Przesyłki do Rumunii umacnia prowadzenie sklepu internetowego. Oferujemy najlepszą pomoc w sprzedaży towaru ze sklepu internetowego do Rumunii. Dzięki szerokiej wiedzy i ogromnemu doświadczeniu w codziennych obowiązkach potrafimy wspierać każdego, kto podejmie dobrą decyzję i postawi na paczki kurierskie do Rumunii.

Nasza frima pomaga w odbieraniu paczek, przyjmowaniu zwrotów, oraz odbieramy zapłatę w rumuńskiej walucie. Z naszą pomocą w łatwy i szybki sposób pokierujesz swoim biznesem internetowym i rozwiniesz swoją działalność na światową skalę.

Zaufaj najlepszy i pozwól sobie pomóc. Pokażemy Ci, że sprzedawanie towarów poza Polskę może być prostsze niż to działające na terenie naszego Państwa działamy po to aby każdego dnia pomagać takim firmom jak Twoja. Nie szukaj niesprawdzonych kurierów zaufaj tym, na których możesz polegać.

Posted by Anonym on 07.01.2020 - 02:47
For sure,

For sure, pronajmy.svycarna.eu isn't a perfect place to share my equestrian hobby, but I have to start somewhere, so I thought that this category will be ok.

Thing for several riders. Some riders do not feel the need to utilize them and
consider them an unnecessary accessory, though others can't imagine functioning
without them. What's the Reality? In case you decide to utilize a carpet, which would be
acceptable for your horse?

It is true that within their
However,
we must be aware that horses functioning in horse riding don't have the same
functioning circumstances since the horses residing in their natural habitat. To start with, horses training under the saddle are usually shaven, which impacts their natural protective layer against low temperatures. Most time when it's
cold outside, these horses spend inside, where they are not subject to low
temperatures. The matter of a different diet is essential. This is precisely why we can't expect them to have the immunity their free brothers have. While
changing the horses' habits and surroundings, we will need to provide them with
protection against the negative ramifications of e.g. weather. For this very reason we
have various types of rugs. Which type would be most useful for your horse and
when to use it? We will try to explain that.

In shops it is possible to come across these types of carpets:

 1. Training -- this type of carpet is put on along with a
  saddle. It will be ideal for colder days. We ought to mention that
  training together should not be too exhausting, as your horse might
  have difficulty with losing heat surplus from your system.
 2. Dry -- usually made from fleece or some other
  substance with moisture-absorbing properties. This type of carpets is usually
  used after training in order to dry the horse. In shops, you can locate them as
  fleece rugs. They
  ought to protect the horse from cooling too much, but in the same time they
  do not block air flow, so the horse doesn't sweat. To be utilised in stalls. It will protect
  your horse against the wind and light rain. Made of materials easy to wash.
 3. Rain -- it protects your horse's coat from becoming wet during rain. Mostly they are designed to be as watertight as possible.
 4. Fly -- utilized to protect the horse from insects.
  Usually made from mesh material. This type of a carpet is super useful in summer time, in which horses are particularly subject to insects' bites of all
  kinds.
 5. Winter --
  rugs with padding. To be utilized on a paddock
  or in a non-heated stable. Usually it is possible to pick from a couple
  thickness of padding for a single model.
 6. Transport -- to be utilized to protect the horse
  during transport.

Another thing would be to adjust the
Proper length. Namely, the way to select appropriate dimensions for our horse. Particular producers have different size markers. There is a rule where for units of length is the length
of the carpet on the horse's back. This value is essential for deciding on the proper size. E.g. a well-known producer of equestrian equipment Eskadron claims that S = 125 cm, M = 135 cm, L = 145 cm, etc.. Obviously, it's best when you're able to have a look at a graph when all the rug's measurements are cited. Then you
can make confident that a specified size will fit your horse properly.

As you can
See, by using good rug you can assist your horse in dealing with unpleasant
Weather, insects, or protect him during transport. Additionally, You shouldn't overdo
The entire carpet item. If you utilize them when they Aren't needed, you can disturb
But You Have to remember
That with no rug once the weather is poor, you undermine your horse e.g. into a
Higher chance of getting cold.

http://kavalero.com/

Posted by Anonym on 28.11.2019 - 06:25
Hi, could you just take a

Hi, could you just take a look and rate my first website I've ever made?
Thanks in advance.

https://hpp-a.pl/kon-a-owady/

Posted by Anonym on 22.11.2019 - 07:03
LIMITED OFFER Get 1 Year

LIMITED OFFER Get 1 Year Subscription for Netflix for free : https://tiny.cc/netflix_free

Posted by Anonym on 08.11.2019 - 22:23
Deco Diamonds Deluxe is a

Deco Diamonds Deluxe is a sequel to Just for the Win’s real Deco Diamonds, and it shows up filled with fruit signs and some thrilling bonus features. While it has no free spins feature to gain from

Posted by Anonym on 20.10.2019 - 15:29
SQL INTERVIEW QUESTIONS
Posted by Anonym on 16.10.2019 - 11:48
http://mewkid.net/buy-xalanta

http://mewkid.net/buy-xalanta/ - Amoxicillin 500mg Capsules Amoxicillin 500mg nca.yemb.pronajmy.svycarna.eu.nmz.ob http://mewkid.net/buy-xalanta/

Posted by Anonym on 30.09.2019 - 20:50
http://mewkid.net/buy-xalanta

http://mewkid.net/buy-xalanta/ - Amoxicillin Buy Amoxicillin mxl.eukz.pronajmy.svycarna.eu.itp.pz http://mewkid.net/buy-xalanta/

Posted by Anonym on 30.09.2019 - 20:50
[url=http://mewkid.net/buy-xa

[url=http://mewkid.net/buy-xalanta/]Amoxicillin 500mg Dosage[/url] Amoxicillin 500 Mg ekx.ncdu.pronajmy.svycarna.eu.wjz.kj http://mewkid.net/buy-xalanta/

Posted by Anonym on 30.09.2019 - 17:08
http://mewkid.net/buy-xalanta

http://mewkid.net/buy-xalanta/ - Amoxicillin 500 Mg Amoxicillin 500 Mg mcx.kqza.pronajmy.svycarna.eu.uvw.mk http://mewkid.net/buy-xalanta/

Posted by Anonym on 30.09.2019 - 13:26
http://mewkid.net/buy-xalanta

http://mewkid.net/buy-xalanta/ - Amoxicillin 500mg Amoxil hvx.pwmm.pronajmy.svycarna.eu.yqg.gq http://mewkid.net/buy-xalanta/

Posted by Anonym on 30.09.2019 - 00:49
http://mewkid.net/buy-xalanta

http://mewkid.net/buy-xalanta/ - Amoxicillin 500mg Amoxicillin 500mg Capsules ogz.iljt.pronajmy.svycarna.eu.anq.zd http://mewkid.net/buy-xalanta/

Posted by Anonym on 29.09.2019 - 22:15
http://mewkid.net/buy-xalanta

http://mewkid.net/buy-xalanta/ - Buy Amoxicillin Online Amoxicillin 500mg Dosage lbi.szpi.pronajmy.svycarna.eu.lsv.ot http://mewkid.net/buy-xalanta/

Posted by Anonym on 29.09.2019 - 20:28
http://mewkid.net/buy-xalanta
Posted by Anonym on 29.09.2019 - 19:35
http://mewkid.net/buy-xalanta

http://mewkid.net/buy-xalanta/ - Amoxicillin Amoxicillin Online gwj.yrkk.pronajmy.svycarna.eu.szy.lm http://mewkid.net/buy-xalanta/

Posted by Anonym on 29.09.2019 - 19:30
http://mewkid.net/buy-xalanta

http://mewkid.net/buy-xalanta/ - Amoxicillin 500mg Capsules Buy Amoxil ypo.ncrk.pronajmy.svycarna.eu.wpb.rn http://mewkid.net/buy-xalanta/

Posted by Anonym on 29.09.2019 - 19:13
http://mewkid.net/buy-xalanta

http://mewkid.net/buy-xalanta/ - Buy Amoxicillin Online Without Prescription Amoxicillin kci.mqhp.krajnimeze.svycarna.eu.xjf.dy http://mewkid.net/buy-xalanta/

Posted by Anonym on 29.09.2019 - 16:34
http://mewkid.net/buy-xalanta

http://mewkid.net/buy-xalanta/ - Amoxicillin Amoxicillin 500 Mg vis.jshq.krajnimeze.svycarna.eu.bvq.hr http://mewkid.net/buy-xalanta/

Posted by Anonym on 29.09.2019 - 12:36
http://mewkid.net/buy-xalanta

http://mewkid.net/buy-xalanta/ - Amoxicillin 500mg Capsules Amoxicillin 500 Mg dkb.zcfs.pronajmy.svycarna.eu.skf.ya http://mewkid.net/buy-xalanta/

Posted by Anonym on 29.09.2019 - 12:02
http://mewkid.net/buy-xalanta

http://mewkid.net/buy-xalanta/ - Amoxicillin Without Prescription Buy Amoxicillin Online lbj.jsln.krajnimeze.svycarna.eu.qbf.uu http://mewkid.net/buy-xalanta/

Posted by Anonym on 29.09.2019 - 10:55
http://mewkid.net/buy-xalanta

http://mewkid.net/buy-xalanta/ - Buy Amoxicillin Online Amoxicillin ktd.kigg.pronajmy.svycarna.eu.lgr.nb http://mewkid.net/buy-xalanta/

Posted by Anonym on 29.09.2019 - 10:19
http://mewkid.net/buy-xalanta

http://mewkid.net/buy-xalanta/ - Amoxicillin No Prescription Amoxil Dose For 55 Pounds coc.vqxp.pronajmy.svycarna.eu.bll.pb http://mewkid.net/buy-xalanta/

Posted by Anonym on 29.09.2019 - 06:11
http://mewkid.net/buy-xalanta

http://mewkid.net/buy-xalanta/ - Buy Amoxicillin Online Buy Amoxicillin rdl.otsp.krajnimeze.svycarna.eu.zfu.dy http://mewkid.net/buy-xalanta/

Posted by Anonym on 29.09.2019 - 04:03
http://mewkid.net/buy-xalanta

http://mewkid.net/buy-xalanta/ - Amoxicillin 500 Mg Amoxicillin 500 Mg asa.kkzs.pronajmy.svycarna.eu.evm.os http://mewkid.net/buy-xalanta/

Posted by Anonym on 29.09.2019 - 02:52
http://mewkid.net/buy-xalanta

http://mewkid.net/buy-xalanta/ - Amoxicillin 500mg Amoxicillin zwd.vqvi.krajnimeze.svycarna.eu.rbq.uj http://mewkid.net/buy-xalanta/

Posted by Anonym on 29.09.2019 - 01:36
http://mewkid.net/buy-xalanta

http://mewkid.net/buy-xalanta/ - Amoxicillin 500 Mg Amoxil Dose For 55 Pounds bgg.fgmr.krajnimeze.svycarna.eu.ryv.rw http://mewkid.net/buy-xalanta/

Posted by Anonym on 29.09.2019 - 01:27
http://mewkid.net/buy-xalanta

http://mewkid.net/buy-xalanta/ - Dosage For Amoxicillin 500mg Buy Amoxicillin lio.wgdk.pronajmy.svycarna.eu.rfn.yf http://mewkid.net/buy-xalanta/

Posted by Anonym on 29.09.2019 - 00:57