Pronájem a ceník platný od 1.5.2024

Ekologické volnočasové centrum Švýcárna se nachází ve střední části Moravského krasu, v blízkosti města Adamov a Křtiny. Od Brna je vzdálena cca 20 km.

Areál je k dipozici k pronajmutí pro firemní akce, svatby, neziskové organizace, školení, kurzy, pobyty pro rodiny s dětmi,  atd.

K dispozici je:

Švýcárna mapa

Budova Švýcárna:

 • přízemí - hospůdka (2 místnosti o cca 45 místech) a vybavená kuchyně, 2x sociální zařízení;
 • 1. patro - společenská místnost (cca 50m2) a apartmán s hydromasážní vanou a WC; 1x větší pokoj, 2x sociální zařízení
 • 2. patro - 6 pokojů (17 lůžek + přistýlky) 2x koupelna s celkem 5 sprchovými boxy, 2x WC

Celkem v hlavní budově nabízíme 25 lůžek a případně přistýlky na pokojích. 

Je možné navýšit ubytovací kapacitu o přistýlky ve společenské místnosti 

Budova - Zadní trakt

 •     1x pokoj s vlastním sociálním vybavením (sprcha + WC)

Budova - Seník

 •     1.patro – 1x sociální vybavení (sprcha +WC) , dílna – řezbářské nářadí, pec na vypalování keramiky, 3x hrnčířské kruhy, truhlářské stolice, pracovní místa až pro 30 osob...
 •     2.patro – kuchyňka a malou jídelnou (ratanové stoly a židle), společenská místnost (70 m2) 
 •     podkroví 3x pokoj  

Celkem v budově Seník nabízíme 9 + přistýlky (v kombinaci s jinou budovou min. 15 osob).  

Ubytovací kapacitu je možné navýšit spaním na matracích v místnosti 

 

Kuželkárna

 •  Zastřešený otevřený prostor s rozlohou 200 m. Dřevěná podlaha a strop.

Nově (není ještě v plánku) - DobroDomek

 •      1.patro – Malá společenská místnost (cca 18m2) s krbovými kamny a kuchyňským koutem, 1x sociální vybavení (sprcha +WC)
 •      2.patro - 2 pokoje 

Ubytování

 • 500,-/osoba/noc - soukromé ubytování, oslavy, firemní akce atd. (v ceně jsou lůžkoviny, při počtu od 20 osob společenská místnost zdarma); Cena hlavní budovy Švýcárna je 12 600,-Kč/den
 • 390,-/osoba/noc - školení, kurzy, atd., spaní ve vlastních spacacích, podmínka je minimálně 26 plně platících ubytovaných a minimálně 2 noci. (v ceně je pronájem společenské místnosti), platí také pro soukromé ubytování (ve vlastním spacáku) při obsazení všech lůžek na pokoji (netýká se přistýlek). Možnost si doplatit lůžkoviny za 140,-Kč/kus.
 • Pronájem hlavní budovy pro skupiny cca 25 osob ... 12 600,-Kč, Pronájem objektu Seník pro menší skupiny ... 5 900,-Kč
 • Pronájem např. pro svatby - Pronájem min. hlavní budovy Švýcárna (prostory hospůdky, kuchyně, baru, společ.místnost, všechny pokoje v hlavní budobě včetně apartmánu s hydromasážní vanou - celkem 25 lůžek + přistýlky.  a svatebního sálu (180m2, cca 120 míst) Kuželkárna s dalším vybavením a službami Cena pronájmu celé hlavní budovy Švýcárna + objektu pro hositny (kuželkárna) s uzavřením celého areálu (kromě provozních budov a budovy Seník s přístupem do areálu ze zadu) pro veřejnost je 85 600,-Kč/víkend (s platností smluv podepsaných od 1.12. 2023).  V ceně na celý víkend pronájem budov Švýcárna a Kuželkárna, připravené ubytování pro min 28 osob (možné zvýšit na předem domluvený počet osob), venkovní prostory, příprava travnatého pozemku, vybavení kuchyně, baru a restaurace, vybavení svatebního sálu Kuželkárna, technický dozor v průběhu celé akce, šuntovné, případný ušlý zisk atd.) 
 • Pronájem celé budovy Seník pro mneší skupimy (v kombinaci s pokoji na další budově pro 15 až 230 osob) Objekt poskytuje velkou společenskou místnost cca 70m2, tři pokoje s lůžky a matracemi, 2x WC, 1x sprchu, kuchyňku).  Cena je 5 900,-Kč/den.
 • Pronájem celé budovy DobroDomek V ceně dva pokoje v podkroví, společenská místnost (cca 20m2) s kuchyňským koutem, WC a sprcha. Je možné dohodnou i individuální ceny na delší pobyty, při obsazení jen části apod. Cena je 3 200,-Kč/den.
 • Pronájem pokoje v budově Zadní trakt 1x pokoj s vlastním sociálním vybavením je 1 600,-Kč/den. Je možné dohodnou i individuální ceny na delší pobyt a slevy pro ubytování mimo víkendy.
 • Ceník je platný pro soukromé akce, školení atd. Pro neziskové organizace a školy poskytujeme slevy viz. Ceník pre neziskové organizace a Ceník pre školy.

příplatek za povlečení 160,- osoba/akce, poplatek za psa 320,-/noc.

Ceny jsou smluvní!

Poskytujeme slevy při ubytování na přistýlkách, v sále apod.

 • Stravování

  Zajišťujeme také stravování:

  • snížená plná penze pro školy pro děti do 9 let (Varianta S1) - 420,-Kč/den, zahrnuje oběd, snídani, večeři, 2x svačinu (dopolední a odpolední), základní pitný režim

  • plná penze pro školy (Varianta S2) - 490,-Kč/den, zahrnuje oběd, snídani, večeři, 2x svačinu (dopolední a odpolední), základní pitný režim

   • základní plná penze (Varianta C - nevhodná pro dospělé) - 490,-Kč/den, zahrnuje plnou penzi (oběd, snídaně, večeře, snídaně není formou švédských stolů a přes den je zajištěna jen voda s citronem).
   • vyšší standard (Varianta B) -  600,-Kč/den, zahrnuje plnou penzi + 1x odpolední svačinu a základní pitný režim (čaj a káva v termoskách, voda s citronem a mátou po celý den). Snídaně je formou švédského stolu.
   • nadstandardní (Varianta A) - 650,-Kč/den a více (dle předběžné domluvy), zahrnuje plnou penzi + 2x svačinu (dopolední a odpolední) a základní pitný režim (čaj a káva v termoskách, voda s citronem a mátou po celý den). Snídaně je formou švédského stolu.
   • nadstandardní BIO (Varianta BIO) - od 700,-Kč/den. Jedná se o rozšířenou variantu A v BIO kvalitě, nebo se speciálními nároky na stravování.

  Ceny jsou platné při minimálním počtu 20 osob a je nutné vybrat jednu verzi pro všechny účastníky akce.

  U speciálních diet apod. se připočítává příplatek 25% k ceně stravování

  Výběr penze je nutné oznámit minimálně 3 dny předem ( forma penze /počet osob /zahájení   a konec stravování /speciální požadavky ( viz.níže))

  (Příklad: vyšší standard /23 osob /3.5. oběd – 8.5.dopolední svačina / z toho 3 porce bez masa)

  Měnit počty objednaných porcí jídel je možné pouze 24 hodin před vydáváním stravy, jinak jsou počty objednaných porcí závazné.

  Vaříme vegetariánskou, vegánskou i tradiční českou domácí kuchyni, pouze z čerstvých surovin, ne z polotovarů. Na vyžádání připravíme jídla i pro speciální diety (cukrovka,bezlepková dieta…), samozřejmostí jsou i jídla bezmasá. Speciální stravu je nutné písemně domluvit 3 pracovní dny předem.

Ostatní služby

 • Cena za parkování v areálu EVC Švýcárna je pro ubytované zdarma.
 • Cena zapůjčení dataprojektoru + pevného promítacího plátna je 400,-Kč/den + 50,-Kč za každou započatou hodinu promítání.
 • Cena zapůjčení přenosného promítacího plátna je 200,-Kč/den.
 • Další ceny jsou v ceníku doplňkovách služeb

Ceník je platný pro soukromé akce, školení atd. Pro neziskové organizace a školy poskytujeme slevy viz. Ceník pre neziskové organizace a Ceník pre školy.

 

Storno poplatky:

V případě zrušení rezervace pobytu na EVC Švýcárna se strhávají při vrácení zálohy storno poplatky. Informace o zrušení rezervace pobytu musí být podána písemně (i když je předem podána telefonicky či E-mailem). Pro určení doby zrušení rezervace pobytu je rozhodující datum poštovního razítka, nebo datum odeslání Emailu. Storno poplatky se účtují z celkové složené zálohy, a jejich výše je následující:

- do 6 měsíců před nástupem pobytu … 30% ze složené zálohy

- do 4 měsíců před nástupem pobytu … 40% ze složené zálohy

- do 3 měsíců před nástupem pobytu … 50% ze složené zálohy

- do 2 měsíců před nástupem pobytu … 75% ze složené zálohy

- méně než 2 měsíce před nástupem pobytu … 100% ze složené zálohy

            V případě, že by bylo uskutečnění pobytu ztíženo nebo ohroženo následkem nepředvídatelných  okolností, které nebylo možno předem předvídat, je ZČ HB Modrý kámen oprávněn pobyt zrušit. V tomto případě nájemce obdrží zaplacenou zálohu zpět v plné výši bez zbytečného odkladu. Zároveň však nájemce EVC Švýcárna nemá nárok na žádné další náhrady. 

            V případě uhrazení zálohy před podpisem smlouvy o pronájmu EVC Švýcárna, bere se záloha již jako potvrzení ze strany nájemce a již se na ní stahují uvedené storno poplatky. Proto doporučujeme podepsat smlouvu a zaslat nám ji ve stejný den, kdy je provedeno složení zálohy.

            V případě zrušení pronájmu a možnosti zajištění ze strany pronajímatele jiného volného termínu ve stejném kalendářním roce, ve kterém byl sjednán původní pronájem je možné, po odečtení 50% z aktuálního storno poplatku, zbývající část složené zálohy na tento termín použít. 

 

Kalendář obsazení Švýcárny
Kalendář obsazenosti - Barevně jsou označeny dny, kdy je objekt obsazený plně / částečně.
 

Švýcárna mapaPrvní dny pronájmu jsou obsazeny dle následujících pravidel: 

Soukromé pronájmy - příjezd do objektu po 14:00 prvního dne pronájmu a odjezd do 10:00 posledního dne pronájmu (pokud není stanoveno jinak)  

Akce ZČ HB Modrý kámen - příjezd na akce většinou od 19:00 a odjezd po obědě posledního dne.

V případě nejasností ohledně nástupů na akce a pod. nás neváhejte kontaktovat.

Kalendář obsazenosti se týká zejména ubytovacích prostor a obsazenosti lůžek. Obsazenost programů pro školy je třeba konzultovat s koordinátorem výukových programů.

Prohlédnete si i náš kalendář akcí.