Český Banát 23 aneb návrat ke kořenům

7.9.2023 19:30 - 17.9.2023 18:00

První dva dny soustředění před cestou na .... EVC Švýcárna, Josefovské údolí u Adamova, Moravský kras

a další dny v Rumunsku v české vesničce Rovensko a dalších okolních.

! Pozor posun akce na nový termín 7.-17.září 2023 !
 
Drsná romantika rumunského Banátu. Vzduch bude provoněn místní mystikou... Toulání karpatskou krajinou, jóga, akrojóga, tvoření, improdivadlo, dobrovolnictví a hvězdná obloha.
 
České vesničky v rumunském Banátu (základna v nejmalebnější vesničce Rovensko).
 
Blíže na www.Banat.cz
FB událost: https://www.facebook.com/events/196877186383220
 
Tábor s prvky dobrovolnictví v drsné romantice rumunského Banátu.
 
Prazvláštní mystika rumunského kraje a panenská příroda. Řeka a hory, lesy a my. Zacvičíme si jogu, akrojogu, zahrajeme hry (improdivadlo), zameditujeme si, vyzkoušíme si základy REIKI ,seznámíme se s místními a vydáme se na několikadenní putování po karpatských horách a českých vesnicích.
 
Blíže o vesničce Rovensko, okolních vesnicích (navštívíme ještě Gernik, Sv. Helenu a Bígr) a nádherné místní přírodě nalezneš na www.banat.cz
 
Pokud by byl někdo náročnější je možné ti domluvit u místních spaní v domě na posteli s peřinou a sociálním zařízením (WC, v některých domech i sprcha). Ubytování u místních si hradí každý sám a není v ceně tábora.
 
Účastnický poplatek: předběžně (závisí od výše získané dotace na projekt): 4950,-Kč (v ceně skromné ubytování na statku, strava zajištěna naším kuchařkou, organizační a programové zabezpečení akce, bohatý program). K základní ceně je potřeba připočíst + náklady na cestu (ceny za dopravu autobusem/autem v roce 2022 - byly 1500,-Kč/jedna cesta a cca 3000,-Kč/cesta tam i zpět). V ceně není individuální pojištění, případná další doprava na místě, případné ubytování u místních, osobní nákupy apod. Pokud si účastník zajistí dopravu sám, nehradí náklady na cestu. Celkem tedy cca 7 950,-Kč
 
Místo na táboře je rezervované až po uhrazení nevratné zálohy 3850,-Kč. V případě neúčasti je možné za sebe najít náhradu. 
 
Program tábora se bude skládat z 3 až 5 dnů dobrovolnické práce (závisí dle přidělené dotace) u místních, aby jste místní a místo lépe poznali, vandrů po okolní krajině a vesničkách, odzkoušíme si arteterapii, výrobu keramiky, ochutnáme AkroJógu, OSHO meditace, REIKI, šamanské techniky, ale i klasické brontosauří hry a aktivity. Dále jsou náplní tábora i základy improvizačního divadla a tvorby v přírodě. Jedná se o prožitkový tábor, nejde o klasický brontosauří pracovní tábor.
 
Program je vhodný i pro účastníky, kteří na podobném táboře ještě nebyly. Celkem předpokládáme 20 účastníků ve věku 16 až 36 let a naší snahou bude vyváženě mužů a žen (Dívek se ale vždy hlásí podstatně více, proto chlapy nespěte doma !!!).
 
Po vyplnění přihlášky si zároveň stáhni Dotazník Banát 2023 (Bude přiložen začátkem dubna). Ten co nejdříve vyplň a zašli na email CeskyBanat [zavináč] centrum [dot] cz (případně poštou). Po jeho obdržení ti do cca 14 dnů zašleme informaci, jestli jsi byl(a) vybrán(a) a současně ti zašleme informace k úhradě zálohy ve výši 3850,-Kč.
 
Těší se na tebe Robby, Bára a spol.
 
Kontakt na organizátory:
CeskyBanat [zavináč] centrum [dot] cz
Tel: 603 375 481 (Robby)
 
 
 
Prihlaš se na Český Banát 23 aneb návrat ke kořenům