Luční setkání 2017

akce příroda
23.6.2017 19:30 - 25.6.2017 15:00

EVC Švýcárna, Josefovské údolí u Adamova, Moravský kras

Dny i noci provoněné posečenou loukou, poznávání okolní přírody, zpívání a povídání strašidelných historek u táboráku, hříčky a tvoření. To všechno doprovází tradiční kosení údolní louky v Moravském krasu. Přidáš se k nám? Předchozí zkušenosti s kosením nejsou podmínkou. Rádi Tě zaučíme a získáš i spoustu zajímavých informací a praktických dovedností. 

Kosit budeme jako vždy mokřadní louku za Švýcárnou v NPR Býčí skála v CHKO Moravský kras. Cílem je podpora diversity rostlinstva za účelem sekundárního zvýšení druhové rozmanitosti bezobratlých. 

A překvapení ! 

   Odborná část akce bude opět po dvou letech vedena velmi zkušeným koscem, vůdcem Považskej koseckej družiny a členem rady starších SKoS, Ing. Ľubomírem Pastuchou (blíže také na www.kosci.sk) ze Slovenska a případně i s jeho kolegou. Dozvíme se vše o kosách, o zacházení s kosou, jakou kosu si vybrat, druzích kos, způsobech kosení, historii, tradicích atd. A zároveň pod jeho přívětivým dohledem se budeme učit kosit a také se o kosu postarat.   

Cena: doporučený příspěvek min. 180,-Kč

Počet míst je omezen. Proto svoji účast potvrď do 5-ti dnů zasláním vratné zálohy 400,-Kč. Na místě ti vrátíme zbytek po odečtení 180,-Kč (a více, dle tvého uváženi kolik přispěješ) doporučeného příspěvku.

 
Týden před akcí Ti zašleme podrobné informace o akci. Pokud jsi se mezitím rozmyslel(a), že se akce nezúčastníš, prosím kontaktuj nás prostřednictvím emailu.
 
Storno podmínky:
V případě zrušení tvé závazné přihlášky na akci propadá 400,-Kč ve prospěch akce.
 

Kontakt: modry [dot] kamen [zavináč] centrum [dot] cz, 603 375 481

Přihlašování již uzavřeno