Domy s duší

aneb Vlastní cestou k zdravému domu s minimálními náklady
25.11.2016 20:00 - 27.11.2016 14:30

EVC Švýcárna, Josefovské údolí u Adamova, Moravský kras

Víkendový kurz s Ondřejem Netíkem s mnoha praktickými informacemi jak pro stavbu domu, tak pro život.

O co Vás Ondřej v průběhu kurzu obohatí:

- Úvod do Permakultury - představím zakladní myšlenkové modely trvalé udržitelnosti ze kterých vychází mé myšlenky. Změna myšlení je základem k změně života a hodnot. Pochopení slepé cesty konzumu a součastné politiky. Tento základ je potřebnýpro pochopení všech ostatních přednášek.

- Cesta z města - seznámím Vás proč není vesnice a město stejné, a proč snaha minulého i současného režimu ztroskotává a ztroskotá. Proč to někteří nezvládnou a vrací se do města. A jak to jde. Ale hlavně budeme hledat pochopení co skutecně hledáte, kde je vaše místo.

- Kam z bloudil životní standard - Jak lidská civilizace vytvořila současný životní standard a v čem je neudržitelný a zavádějící. Jak nás ničí a zatěžuje a proč tomu tak je.

- Jak by navrhovala dům matka příroda - optimalizované permakulturní nástroje pro návrh domu tak, aby byl co nejoptimalnější a přitom zajistil vše co od něj potřebujeme.

- Jak stavět dům levně a s duší - kde leží náklady na stavbu a jak se dají snížit. Co lze ovlivnit a kde ušetřit. Vše z praktického pohledu řemeslníka.

- Jak jsem stavěl dům za 300.000,-Kč

- Reportáž a podrobné rozebrání možností a postupů u jednoho slamáku.

A jako bonus - Slamák, praktický návod jak na to - Postup jak postavit slámak z pohledu konstrukcí i řemestníka, který jich postavil víc jak desítku.

 

Ondřej Netík - filozofující permakulturista, přírodní stavitel řemeslník a rebelující odpůrce standardu a konzumu. Otec tří dětí. Učitel, rádce i přítel svépomocných stavebníků. Přírodní materiály, jejich pochopení a praktické tvořeni z nich považuje za duchovní seberozvíjející činnost. www.dusedomu.blogspot.cz

 

Účastnický poplatek:

  • cena pro studenty a nezaměstnané do 26 let ... 1 980,-Kč,
  • cena pro ostatní... 2480,-Kč,
  • při nahlášení páru (muž a žena) je cena... 3760,-Kč  
  • Pro prvních 10 přihlášených sleva 280,-Kč/akce

(V ceně ubytování na pokojích (příplatek za peřiny s povlečením 140,-Kč/akce, za samostatný pokoj pokud bude volný 520,-Kč/akce), mimimálně polopenze - vegetariánská, program v průběhu celého víkendu, materiální zabezpečení akce, parkování v areálu, využití soukromé hospůdky atd. Při přihlášení se zasílá nevratná záloha ve výši 1 100,-Kč (je možné si najít náhradu).

Strava vegetariánská (pokud by někdo bez masa trpěl, nechť nám to sdělí do poznámky v přihlášce)

Počet míst omezen na cca 16. 

Priložený soubor: 

Přihlašování již uzavřeno