Český Banát 2014 aneb Návrat ke kořenům - !!! Úprava termínu !!!

Tábor s prvky dobrovolnictví v drsné romantice rumunského Banátu. Vzduch bude provoněn mystikou, meditacemi, tvořením v přírodě, cvičeními na posílení těla i duše, starými řemesly, improdivadlem, sblížením s místními nejen u dobrovolnické práce, touláním panenskou přírodou, spaním pod hvězdami…
1.8.2014   - 12.8.2014  

Rumunsko, Český Banát, vesnička Rovensko www.banat.cz

Termín: 1.(2.) srpna – 12.(17.) srpna 2014

- v případě schválení projektu Erasmus+ 2.srpna až max. 17.srpna 2014

- v opačném případě 1.srpna až 12.srpna 2014

 

Tábor s prvky dobrovolnictví v drsné romantice rumunského Banátu. Vzduch bude provoněn, mystikou, meditacemi, tvořením v přírodě, cvičeními na posílení těla i duše, starými řemesly, divadlem, sblížením s místními nejen u dobrovolnické práce, touláním panenskou přírodou, spaním pod hvězdami…

Blíže o vesničce Rovensko, okolních vesnicích (navštívíme ještě pravděpodobně Gernik a Sv. Helenu) a nádherné místní přírodě....

nalezneš na www.Banat.cz
 

Program:

Program tábora se bude skládat z cca 3 dny dobrovolnická pomoc u místních, aby jste místní a místo lépe poznali (není povinná), vandry po okolní krajině a vesničkách, odzkoušíme si arteterapii, výrobu keramiky, mletí obilí a výrobu placek, ochutnáme jógu, OSHO meditace, REIKI, šamanské techniky, ale i klasické brontosauří hry a aktivity. Dále jsou náplní tábora i základy improvizačního divadla a tvorby v přírodě. Jedná se o prožitkový tábor, nejde o klasický brontosauří pracovní tábor.

Program je vhodný i pro účastníky, kteří na podobném táboře ještě nebyly. Celkem předpokládáme 16 účastníků ve věku 16 až 36 let a naší snahou bude vyváženě mužů a žen (Dívek se ale vždy hlásí podstatně více, proto chlapy nespěte doma !!!).

 

Ubytování:

Tábor proběhne v Rumunsku v české vesničce Rovensko (Český Banát). Ubytování je ve skromném stylu v budově na karimatkách ve spacácích, nebo ve vlastních stanech na louce vedle domu. WC suché, mytí u pramenů na konci vesnice.

Pokud by byl někdo náročnější je možné ti domluvit u místních spaní v domě na postelých s peřinou a sociálním zařízením (WC, v některých domech i sprcha). Ubytování u místních si hradí každý sám a není v ceně tábora.

 

Dobrovolnická práce:

Rozličné pomocné práce u místních na hospodářství, v sadech, nebo na poli. Likvidace nezdravých skládek ve vesnici, čištění pramene apod. Celkem dva až tři dny po cca 6 hodinách za den.

 

Strava:

Bude připravovaná pro vege i nevegetariány

 

Účastnický polatek:

Cena předběžně (nedotovaná): do 3950,-Kč (v ceně skromné ubytování na statku, strava zajištěna naším kuchařkou, organizační a programové zabezpečení akce, bohatý program) + cesta (počítáme se zajištěním autobusu v cenách obvyklých aktuálně cca 1350,-Kč/jedna cesta a cca 2700,-Kč/cesta tam i zpět). V ceně není individuální pojištění, případná další doprava na místě, případné ubytování u místních, osobní nákupy apod.

Místo na táboře je rezervované až po zaplacení účastnického poplatku (s dopravou, nebo bez dopravy). Na tento účastnický poplatek se vztahuje storno poplatek. Info o platbě a storno poplatku ti příjde s informací o přijetí na tábor.

 

Přihláška:

Součástí přihlášky je jak vyplnění přihlašovadla na teto stránce, tak vyplnění a zaslání dotazníku (elektronicky, nebo poštou, kontakty viz. níže), který nalezneš přiložený na konci těchto informací. Součastně přilož svoji fotografii (Bude využitá v případě, že by ses nám v rumunských horách ztratil(a)).

Organizátorský tým... Robby Sunanda, Martina Kulašová a spol.

Kontakt na organizátory:

ZČ HB Modrý kámen

EVC Švýcárna, Josefov 459, Adamov 679 04

CeskyBanat [zavináč] centrum [dot] cz

Tel: 511 141 297 nebo 603 375 481

Přihlašování již uzavřeno