Zdraví jako životní cesta

Kouzelné vaření aneb Jak strava ovlivňuje náš život – praktický kurz + Měření antioxidantů
18.5.2012 19:00 - 20.5.2012 14:00

EVC Švýcárna, Josefovské údolí u Adamova, Moravský kras

Příprava pokrmů, které o tomto víkendu nahlédneme pod pokličku, vychází z dávných principů energetických zákonů přírody. Budeme-li tyto principy znát a umět s nimi zacházet, vytvoříme si ze své kuchyně místo, odkud můžeme změnit zdraví i atmosféru celé rodiny. Na kurzu se naučíme mnoho o tom, co nám mohou přinést jednotlivé potraviny a jaké jsou jejich nejvhodnější kombinace pro udržení zdraví a psychické pohody. Ruku v ruce se změnou přípravy jídla přicházejí také změny zdravotního stavu - snížení váhy, hladiny cholesterolu, změna pH krve a celého těla. Zlepší se trávení, vyléčí se alergie, ekzémy, vyrovná se psychika, atd. O tomto víkendu se také dozvíme stav našeho imunitního systému díky možnosti individuálního změření antioxidantů.

Celá sobota bude intenzivně zaměřená na vaření, celý tento den tedy strávíme v kuchyni přípravou pokrmů a seznamováním se s teoretickými základy a vlivy tohoto vaření. V neděli dopoledne, poté, co si zdravě uvaříme a sníme snídani, budeme mít možnost poznat stav našeho imunitního systému a celkového zdraví v číslech: po krátké přednášce paní Markéty Maulerové proběhne individuální měření antioxidantů. Měřění bude provedeno za pomoci přístroje Pharmanex nuskin, což je biofotonický skener, oceněný Nobelovou cenou, který za sebou má více než 8 let vědeckých výzkumů a studií. Přístroj prostřednictvím laserového paprsku měří hladinu karotenoidů (přírodní antioxidanty, které reprezentují hladinu antioxidantů v celém organismu) v lidské tkáni těsně pod pokožkou. Je vhodný pro každého a výsledek je znám do dvou minut. Po změření se opět přesuneme do kuchyně, abychom si uvařili něco zdravého a dobrého k obědu. Na odpoledne bude pro ty, kteří nebudou pospíchat domů, připraven film úzce související s víkendovou tematikou.

Máte-li chuť zkusit něco nového, něco změnit ve svém životě, pracovat na sobě a vyvíjet se, kurz kouzelného vaření Vám nabízí příležitost, jak tak učinit skrze stravu. Nevšedním víkendem v klidném prostředí uprostřed Moravského krasu, v EVC Švýcárna nedaleko Adamova, nás v sobotu provedou lektoři Zbyněk a Olga Selučtí z Kyjova, zkušení lektoři, kteří se svými inspirativními kurzy jezdí po celé republice a předávají lidem své dlouholeté zkušenosti. Seznámí nás s pravidly tvorby léčivého jídelníčku a prozradí rady, které fungují. V neděli budeme ve vaření pokračovat s Hankou a Tomem, kteří mají školu manželů Seluckých, a přivítáme paní Maulerovou, odbornici na tolik důležité antioxidanty.

Celý víkend bude zahájen už v pátek 18.5. večer (po 19.00 hodině), při společných hrách a veselých seznamovacích aktivitách, abychom se příjemně naladili na společně prožité dny. Pro ty, kteří nebudou moci dorazit v pátek, ale až v sobotu ráno: vařit začínáme v 8.00 hod.!

Přineste si s sebou dobrou náladu, psací potřeby, nůž, prkénkona krájení zeleniny, zástěru, přezůvky.

 

Cena předběžně: Při platbě do 30.dubna sleva !!! ... studenti a nezaměstnaní do 26 let: 1080,-Kč, Ostatní: 1280,-Kč

Při platbě od 30.dubna ... studenti a nezaměstnaní od 26 let: 1230,-Kč, Ostatní: 1430,-Kč

V ceně: veškeré jídlo, ubytování na pokojích, lektorné.

Měření antioxidantů se platí individuálně, přičemž záleží na počtu zájemců: Při počtu 15 a více změřených - sleva! 100 Kč na osobu; při počtu 10 -15: 150 Kč na osobu a při nižším počtu než 10 zájemců: 200 Kč. (Paní Maulerová je pro brontosauří akci ochotná zlevnit až na polovinu; klasické měření stojí stabilně 200 Kč!)

Platba: číslo účtu: 170138774/0300 , jako variabilní symbol uveďte svůj datum narození, popř. rodné číslo a do zprávy pro příjemce prosím uveďte název akce. Pokud budete potřebovat vystavit fakturu, zašlete platbu stejným způsobem na jiný účet, a to: 303298633/ 0300

Kontakt v případě dotazů k víkendu nebo nejasností: Hana Kodymová, e-mail: kodah [zavináč] seznam [dot] cz

Přihlašování již uzavřeno