Krajní meze v Peru, aneb Cesta do výšin sebe

Dobrovolnický projekt založený na principu férového dobrovolnictví. Tedy rozvíjet sebe, inspirovat druhé, ale bez narušení místní komunity, kultury, tradic.
10.9.2016   - 10.10.2016  

Peru (Jižní Amerika), hlavní místo dobrovolnické činnosti - PERU – WASY KAMAQ – centrum starodávné spirituální a kulturní moudrosti 

Peru: https://cs.wikipedia.org/wiki/Peru

Uvedené datum je jen orientační a bude se měnit podle dohody s účastníky a ceny letenek. (Předběžně odlet 10.9. 2016 a doba pobytu 21 dnů a déle, doporučena délka min. 1 měsíc) 

Po 12 až 14 denním pobytu v WASY KAMAQ se vydáme na cestu po Peru a navštívíme významné duchovní/historická místa, památky indské říše, chrámy, přírodní termály, vysokohorská jezera a možná se vypravíme i do pralesa.


WASY KAMAQ se nachází v původní komunitě vysokých plání (ve výšce cca 4500 m n.m.) – altiplano, která se nazývá Lampas Pampas. Regionu Ancash, nejbližší vesnicí je Conococho, nejbližším městem pak Huaraz. (komunita se nachází v národním parku Huascarán, ve kterém se nacházejí nejvyšší peruánské vrcholy)
Cca 12 až 14 dnů dobrovolnická práce: bude různorodá, hlavní náplní bude stavba dalších obydlí – tapial technika (udusávané cihly), sběr ichu trávy, shromažďování kamenů, ale i zajištění běžných věcí – vaření, sběr bosty, pletení provazů, kultivace políčka, pasení lam a ovcí.
Život ve WASY KAMAQ (v puně): vysokých plání je velmi rustikální a jednoduchý – žádná elektrika, vodovodní voda, koupelna nebo obchody…ale průzračná voda z ledovcové říčky, světlo svíček a ohně, a jídlo vařené na ohni z bosty (sušený kraví trus). Ubytování velmi prosté, dva pokoje s postelemi a prostor pro stanování.
Nástin dne ve WASY KAMAQ : (časy jsou přibližné): 7.00 hod. Snídaně, 8.00 - 12.00 hod. dobrovolnická práce, 12.00 - 13.00 oběd, 13:00 - 15.30 dobrovolnická práce, 15.30 - 17.30 odpolední program, nebo čas na sebe a následně večeře a večerní program. Prakticky je každý den jiný, podle toho, co je v plánu postavit, jaká je energie skupiny, a co přinese každý moment. Nejede se podle plánů, ale tak, abychom byly v souhře s energii uvnitř i okolo.

Předběžný rozpočet na měsíc pobytu (ceny jsou uváděné jako orientační):
Letenka 13 000 až 30 000,-Kč (včetně cesty na letiště) + poplatky na letišti 1 000,-Kč
Doprava z/do Limy - 1 000,-Kč + další náklady na cestování po Peru (odhad 2 000 až 3 000,-Kč - chrám Chavín, přírodní termály a kečuánská škola Caruaz)
Strava – 3 600kč (přispíváme na jídlo i v WASY KAMAQ)
Ubytování ve WASY KAMAQ zdarma, dále cca 2 000,-Kč
Cestovní pojištění - běžně okolo 1 500,-Kč na celý rok
Očkování - Doporučena žloutenka, břišní tifus, pokud půjdeme do pralesa tak antimalarika ... tedy od 0 do cca 3 000,-Kč
Náklady na organizaci akce + příspěvek průvodci (dle počtu účastníků) - okolo 6 000,-Kč až 9 500,-Kč
Ostatní náklady podle volby dobrovolníků (Víkend ve městě – 160kč doprava, 120kč hostel/noc, jídlo cca 40kč menu v restauraci, prádelna cca 30kč za kilo prádla….)
Průměrná cena za měsíc tedy okolo 39 000,-Kč (včetně letenky a výše uvedených nákladů).

WASY KAMAQ je místem, kde se amautas, willaumas (původní spirituální učitelé andské incké kultury) setkávají, aby společně praktikovali a konzervovali staré umění. 
V současnosti probíhá v centru konstrukce ceremoniálních chrámů a místa pro přípravu budoucích amautas, willaumas, dětí a mládeže z místních komunit, ale dveře jsou otevřeny pro všechny bytosti, které se rozhodnou učit se nebo se dozvědět o incké kosmovizi a / nebo spirituální incké stezce.
Jak projekt WASY KAMAQ funguje? Zachovává originální andské stavební techniky za použití přírodních místních zdrojů – kamenné stavby, cihlové, udusávané zdi, použití divoké ichu trávy aj.
Lidé se zde mohou naučit staré udržitelné stavební techniky, vyzkoušet život v andské vysokohorské komunitě a jak pracovat ve spojení, harmonii a reciprocitě s pachamama Matkou Zemí i celým vesmírem.

Další informace budou postupně přibývat.

Kontakt na organizátora:
Ing. Robert Robby Kubáň, Tel: 603 375 481
FB: Robert Robby Kubáň, https://www.facebook.com/robby.kuban?fref=ts
Ing. Michaela Zapletalová, Tel: 724 332 724
FB: Michaela Zapletalova , https://www.facebook.com/michaela.zapletalova.180?fref=ts

ZČ Hnutí Brontosaurus Modrý kámen
Josefovská 459, Adamov 679 04
Tel: 603 375 481 (Robby)
Email: Krajni [dot] meze [zavináč] email [dot] cz
www.svycarna.eu

Přihlašování již uzavřeno