Ve víru Hatha a Kontaktní jógy !!! - Akce presunuta předběžně na 13.- 15.září 2013 !!!

V KLIDU, TICHU A S POMOCÍ DRUHÝCH, POZNÁVÁME SAMI SEBE. VÍKEND V PŘÍRODĚ S KONTAKT JÓGOU A HATHA JÓGOU.
31.5.2013 20:00 - 2.6.2013 14:00

EVC Švýcárna, Josefovské údolí u Adamova, Moravský kras

Během víkendového setkání nás čeká protažení bolavých svalů a ztuhlé šíje při ranním hatha jógovém rozletu na zelené trávě a pod modrou oblohou. V dopolední hatha jógové části se zaměříme na praktikování tradičních ásan (pozic těla) a pránájámy (práce s dechech a vedení dechu). Vyzkoušíme si některé z krijá (očistné techniky), mudry (spojení prstů), mantry (recitace slabik) a bandhy (tělní zámky). Po odpolední maňáně navážeme kontaktní jógou.  Nejdříve si sladíme dech s partnerem a s pomocí druhého si vyzkoušíme několik protahovacích, posilovacích a koordinačních pozice z klasické jógy. Druhá polovic bude patřit akrobatické části kontakt jógy, možná někdy až „cirkusovým kouskům.“ Den završíme společnou masáží, jógovou relaxací a meditací…

 

PÁR SLOV O HATHA JÓZE A KONTAKT JÓZE. VÍCE NETŘEBA, ZBYTEK SI UŽ PŘIJEĎTE PROŽÍT

Hatha jóga je jednou z mnoha cest, po níž můžeme dojít k očistě a klidu naší mysli. Nastoluje rovnováhu mezi dvěma polaritami v těle, mezi mužským a ženským principem. V sanskrtu slabika „ha“ znamená slunce či sluneční, tedy mužský princip, slabika „tha“ princip ženský, měsíční. Cílem hatha jógy je vyrovnání obou energií a jejich následné spojení v energetickém kanále, který nazýváme „šušumná“. Toto spojení doprovází probuzení obrovské energie zvané „kundaliní“, která dřímala stočená na samém dně kanálu „šušumná“. Tento stav je nazýván „samádhí“ neboli vnoření. U nás se pro tento stav vžilo označení nirvána, tedy vyhasnutí vědomí či čisté bytí.

Cvičení hatha jógy má pro nás velký přínos po stránce fyzické; upravuje látkovou výměnu v organismu, podporuje činnost krevního oběhu, povzbuzuje nervovou soustavu, přispívá k dobrému tělesnému vzhledu. Má významný vliv na celkové zdraví organismu. Důležité účinky má také po stránce duševní; vede k celkovému uvolnění organismu a uklidnění mysli. Má postupný, ale celistvý vliv na veškeré složky naší osobnosti, formuje ji a tříbí, dovede nás ke všestranné harmonii a spokojenosti.

Kontakt jóga je zábavná forma mezilidské terapie, hra, radost i velké sebepoznání. Spojuje v sobě praxi jógy, dynamické akrobatické prvky a příjemný pocit z doteku a úplného uvolnění.

Je určená pro začátečníky i pokročilé, pro páry i kamarády. Zacvičíte si i s někým, kdo přijede také sám.

V kontakt józe prostřednictvím důvěry a sdílení s druhými poznáváme sami sebe. Učíme se přijímat sebe a ostatní, nebát se dávat, být otevřenou lidskou bytostí, dokázat podpořit a zároveň respektovat ostatní. V kontakt józe se musíme bez obav odevzdat druhému a zcela se uvolnit. Pomůže nám odstranit emoční a fyzické bloky, které si vědomě i nevědomě stavíme kolem sebe a v sobě samých.

O lektorce Luu

Lucie "Luu" Stejskalová – učitelka hatha jógy, tanečnice a mluvící střela. Absolvovala II. stupeň kurzu Fisaf Hatha Yoga Instructor, kurz Aštanga jógy, specializační workshop Mudrá, bandha, pránájáma a kurz Ajurvédy. Hatha jógu dále studuje u Šrí Véda Čajtanja Ajaye L. Bobadeho. Vede hodiny hatha jógy v rámci urban.yoga.yoga projektu. Spolu s Dash Jiříčkovou je duchovní máma i táta brněnského jógového a relaxačního studia S LEHKOU HLAVOU www.slehkouhlavou.cz.

 

Kontakt: EVC [dot] Svycarna [zavináč] centrum [dot] cz, 603 375 481

Přihlašování již uzavřeno