Český Banát aneb Cestou k lidem

PsB - prožitkový tábor v Rumunsku
5.8.2011   - 21.8.2011  

Temperament Balkánu a přitom však důvěrně známá řeč, písně, zvyky, řemesla.. Vydej se s námi poznat život Čechů i malebnost krajiny do rumunského Banátu!

Zážitkově-pracovní tábor v oblasti rumunského Banátu na podporu české jazykové a kulturní svébytnosti krajanských komunit v Rumunsku.

V krajině s vůní Balkánu a chutí domova, v tradičních českých vesničkách položených v údolích i na horách, se budeme učit u nás již zašlým řemeslům a zvykům, přispívat svou pomocí místním lidem nebo se s vlastním programem účastnit Festivalu české kultury na Gerníku. Při tvořivých dílnách, vandrech a hrách se seznámíme se s tradičním životem místních lidí, s jejich řemesly, kuchyní, zvířectvem, písněmi a tanci, s jejich radostmi i starostmi...

Práce: Čeká nás pestrobarevná drobná pomoc u místních lidí (od sekání dřeva přes pasení dobytka, sečení trávy, sklízení sezónního ovoce až po drobné opravy nebo řešení složité situace s odpadky..). V závěru tábora se zapojíme při přípravě a organizaci festlivalu České kultury na Gerníku.

Ubytování: Rovensko - na statku nebo v kulturním domě

POZOR - ZMĚNA CENY! Díky dotacím z MŠMT budou sníženy účastnické poplatky z 6 600,- na 5 600,- (cena zahrnuje dopravu (celkem 2500,-), stravu od našich šikových kuchtiček, ubytování a program)

Otázky, připomínky a pochvaly směřujte na kristina [dot] studena [zavináč] gmail [dot] com popř. na tel. 776 711 886 - Kristi.

V organizačním týmu se můžete těšit na Kristi, Robbyho a Martina, Michi s Leny

Další informace získáš po přihlášení (pomocí přihlašovadla níže) na tomto místě (ke stažení).

Přihlašování již uzavřeno